Скільки б інтернет не продукував мемів про пса і майонез, ми з вами знаємо, що раціон собаки має бути збалансованим. Якщо ви готові власноруч готувати для свого улюбленця кашу, регулярно купувати найсвіжіше м’ясо та розраховувати норму білків, жирів і вуглеводів - честь вам і хвала. Якщо ж ви не маєте на це вільного часу, не біда: сучасні корми здатні замінити собою увесь продуктовий кошик. Давайте з’ясуємо, як правильно обрати корм для свого собаки.

Порода

Деякі виробники випускають корми для окремих порід з урахуванням їхніх особливостей. Для господарів це зручна опція, котра спрощує вибір корму. Проте будь-яке правило має винятки, й індивідуальні особливості вашого собаки значно важливіші, ніж загальні характеристики його породи. Радимо передусім звертати увагу на те, для порід якого розміру призначено корм. Наприклад, у лінійці Lenda є окремий корм для собак великих порід - окрім того, що він має більший розмір гранул, продукт збагачений хондропротекторами. Суглоби - слабке місце майже всіх великих собак, і регулярне включення таких добавок у раціон допомагає зберегти їх здоровими навіть у похилому віці.

Клас корму

Найдорожче - не завжди найкраще. Виробники вкладаються не лише в якість продукту як такого, а й у рекламу, в дизайн пакування тощо, й усі ці фактори впливають на ціноутворення. З цього випливає ще одна теза: популярний корм, чий логотип упізнають із першого погляду - теж не завжди якісний. 
Більшість кормів, представлених у масмаркет-сегменті - продукція економ-класу. Деякі з них дорожчі за рахунок розрекламованості, але вмісту пакета це не змінює. Такі корми виготовляються з найдешевшої сировини: пшениці, відходів м’ясного та рибного виробництва тощо. Якщо ж ви бажаєте, аби ваш собака харчувався якісною їжею, обирайте корми преміум-класу або вище - супер-преміум чи холістик. Для кожного класу існують свої стандарти якості, тому така класифікація спростить вам вибір.

Склад собачого корму

Обираючи корм для собак, не лінуйтеся читати його склад. В ньому не має бути цукру, солі, синтетичних барвників та ароматизаторів, сої, глютену та будь-яких інших інгредієнтів, котрі б ви не стали класти собаці в миску. Якісний корм має складатися з дегідратованого м’яса, багатих на клітковину круп, сушених овочів, рослинних екстрактів та вітамінно-мінеральних добавок. При цьому м’ясо має бути на першій позиції в переліку - це означатиме, що саме його в кормі найбільше. Уникайте загальних формулювань на кшталт “м’ясо і м’ясопродукти”, “птиця” тощо - у складі має бути вказано, яке саме м’ясо використане для приготування корму і в якому співвідношенні.

Поради фахівця

Якщо ваш собака страждає на алергію, має чутливий ШКТ чи інші проблеми зі здоров’ям, обирати корм для нього слід разом із ветеринаром. Лікар може порадити конкретний корм, або просто пояснити, яких саме інгредієнтів у складі кормів треба уникати. Наприклад, в асортименті Lenda є беззерновий корм, спеціально розроблений для собак із харчовою чутливістю.

Собачі корми Lenda - чудовий приклад якісної продукції за приємною ціною. Виготовлені в Іспанії, ці корми містять м’ясо та рослинні компоненти, вирощені в унікальному кліматі. Бездоганно збалансований склад та широкий асортимент кормів для собак із різними потребами дозволяють обрати корм навіть для найбільш вередливого песика.