Сам лише вигляд ротвейлера дає зрозуміти, що їсть такий собака чимало. Проте окрім кількості, важлива якість харчування, незалежно від того, чи ваш пес виставковий, чи він охороняє будинок. Втім, якщо грамотно спланувати раціон ротвейлера, все буде значно простіше та фінансово доступніше, ніж здається на перший погляд. Давайте з’ясуємо, як і чим слід годувати ротвейлера, аби той прожив довге, здорове та щасливе життя.

Історія ротвейлерів сягає своїм корінням ще Римської імперії - згідно з джерелами, котрі дійшли до наших часів, саме такі собаки охороняли худобу, котра завжди супроводжувала військо в походах. І донині ротвейлери переважно виконують роль охоронців, а також службових собак у поліції та військових структурах. Вони розумні, кмітливі, віддані, надзвичайно сильні. Такому собаці необхідна сувора дисципліна, проте якщо ви зможете виховати його належним чином, отримаєте вірного друга, на якого завжди можна покластися. 
Незважаючи на міцну статуру та розвинену мускулатуру, про здоров’я ротвейлера слід піклуватися змалку. Саме через свою комплекцію ці тварини схильні до деяких захворювань - проявляються вони зазвичай у похилому віці, проте профілактика має стати невід’ємною частиною всього їхнього життя. 

Ротвейлер: харчування та хвороби

Існують спадкові хвороби, котрі виникають у ротвейлерів як “баг” селекції - зокрема, епілепсія та енцефаліт. Аби уникнути таких “сюрпризів”, купуйте цуценят лише у ліцензованому розпліднику. Сучасні технології дозволяють проводити високоточні генетичні тести, тож відповідальні заводчики в змозі підтвердити, що ротвейлери-батьки здорові й не передали ніяких спадкових захворювань цуценятам.
Що ж до інших захворювань, притаманних ротвейлерам, тут ніякої екзотики. Ротвейлери схильні до:
•    ожиріння;
•    цукрового діабету;
•    захворювань очей;
•    остеохондрозу;
•    дисплазії кульшового суглоба;
•    захворювань шкіри;
•    серцево-судинних захворювань;
•    розладів травлення, зокрема надмірного газоутворення, що може супроводжуватися болісними кольками;
•    онкологічних захворювань. 
Звісно, жодна профілактика не здатна на 100% захистити ні людину, ані тварину від усіх хвороб, проте правильне харчування може суттєво знизити ризики.

Корм для ротвейлера

Сухий корм - проте та раціональне рішення для годування ротвейлера. Окрім того, що готове меню для улюбленця економить ваш час, воно ще й убезпечує тварину від неприємних сюрпризів. Оскільки ротвейлери мають чутливу травну систему, їхній організм може зреагувати навіть на звичні продукти - скажімо, якщо магазин, де ви купуєте м’ясо, змінив постачальника абощо. 
Якісні корми мають стабільну та збалансовану формулу й містять увесь спектр необхідних собаці речовин: білків, жирів, вуглеводів, клітковини, вітамінів, мікроелементів тощо. Чудовий приклад - сухий корм Lenda Maxi Lamb, розроблений спеціально для собак великих порід. Окрім перелічених речовин, він містить екстракти лікарських трав, хондропротектори для здоров’я суглобів та велику кількість вітаміну А, необхідного для гарного зору й загалом здоров’я очей.

Годувати ротвейлера слід 1-2 рази на день після прогулянки. Кількість корму залежить від маси тіла собаки, рівня активності, пори року, стану здоров’я. Рекомендований розмір порції вказується на пакуванні - ви можете взяти його за орієнтир і коригувати залежно від обставин. 
Якщо ви обрали сухий корм, бажано годувати ротвейлера лише ним. Вологі корми менш поживні, тому їх собакам дають радше задля розмаїття. Проте, враховуючи чутливий ШКТ ротвейлера, це може бути зайвим. Якщо ви даєте собаці ласощі - наприклад, при дресируванні - слід враховувати це, розраховуючи кількість корму, оскільки зайві калорії точно не підуть ротвейлеру на користь. 
В собаки обов’язково має бути цілодобовий доступ до чистої питної води - миску слід мити щодня. Воду також треба брати з собою на прогулянки, особливо у спеку. 

Натуральне харчування для ротвейлера

Щодо “натуралки”, з нею дещо складніше, оскільки раціон ротвейлера має задовольняти потреби тварини в усіх поживних речовинах, себто бути досить розмаїтим, і водночас бути дієтичним, з огляду на схильність до ожиріння та чутливий ШКТ. В жодному разі не давайте ротвейлеру страв з людського столу - їжа, приготована з використанням солі, цукру, спецій та будь-яких інших приправ, тваринам не підходить. Так само не підходять їм і різні смаколики - цукерки, борошняні вироби, ковбаси тощо.
Аби кожен прийом їжі був збалансованим, його радять робити комбінованим, поєднуючи продукти наступним чином:

• 60% - м’ясо, варене або сире (попередньо проморожене), варені субпродукти чи морська риба, очищена від кісток.
• 30% - каша, зварена на нежирному бульйоні (гречка, рис, ячмінь).
• Решта - варені овочі (кабачки, морква, гарбуз), трохи лососевої, оливкової або лляної олії.

З м’яса краще обирати нежирні гіпоалергенні сорти - індичку, телятину, ягнятину, кролятину. Те ж саме стосується субпродуктів - підійде індича та кроляча потрібка, а також телячий язик, серце, рубець, легені. Їх можна давати замість м’яса 1-2 рази на тиждень, рибу - раз на 1-2 тижні. Також 1-2 рази на тиждень ротвейлеру варто давати умовно молочну страву - нежирний сир, змішаний з кефіром або йогуртом без добавок та перепелиними яйцями. 
Кількість їжі розраховується індивідуально, залежно від маси тіла тварини, стану здоров’я та інших факторів. Ротвейлеру середнього розміру потрібно близько 500 г м’яса на добу - можете відштовхуватися саме від цього показника й того факту, що м’ясо становить 55-70% від усього раціону собаки. 
Їжа для ротвейлера завжди має бути свіжою - не слід варити кашу та/або м’ясо на кілька днів уперед. Якщо собака не доїв свій обід - викидайте залишки. Бактерії, що потрапили в миску з собачої слини, швидко розмножуються, і навіть у холодильнику їжа може зіпсуватися - ваш нюх цього не помітить, а шлунок ротвейлера - запросто. 
Якщо ротвейлер харчується “натуралкою”, йому знадобляться спеціальні добавки - вітамінно-мінеральні комплекси, пивні дріжджі, рослинні екстракти тощо. Призначати їх має ветеринар. До нього ж слід негайно звертатися, якщо у вашого улюбленця раптом зник апетит або почалися негаразди з травленням.
Якщо вам знадобиться допомога з вибором корму для ротвейлера, зв’яжіться з нами зручним для вас чином, і наші менеджери нададуть детальну консультацію. Бажаємо вам та вашим песикам завжди мати прекрасне самопочуття та сонячний настрій!