Французький бульдог - одна з найпопулярніших собачих порід сьогодення. Вони досить компактні, аби їх було зручно тримати вдома, але не надто тендітні. Ці собаки грайливі та компанійські, але не потребують багатогодинних прогулянок. Французькі бульдоги добрі й лагідні, проте не беззахисні. Для багатьох людей це просто ідеальний собака-компаньйон: діткам із ним весело та безпечно, людям похилого віку - спокійно. Він достатньо милий, аби бути класичним “дамським” собачкою, але й не відверто гламурний.
Аби вивести цю унікальну породу, селекціонерам довелося добряче попрацювати, і, як будь-яка штучно виведена порода, французький бульдог має свої особливості та слабкі місця. Частину з них можна успішно нівелювати, правильно дібравши харчування для свого улюбленця - про це ми й поговоримо.
Корм для французького бульдога: від чого залежить вибір
Французькі бульдоги належать до брахіцефалів - так називають тварин із характерною плескатою мордочкою. Для прикладу, до цього класу належать також пекінеси, боксери, японські хіни, а серед котів - персидські кішки й екзоти. Окрім особливої форми черепа і щелеп, у процесі селекції собаки-брахіцефали отримали ще деякі генетичні “подарунки”: звужені дихальні шляхи та загнутий стравохід.
Через усе це французькі бульдоги можуть мати проблеми з жуванням та ковтанням їжі. Якщо шматки завеликі, собаці складно подрібнити їх зубами - такі щелепи забезпечують міцну хватку й дозволяють рвати здобич, але ретельно пережувати шматочки ними не вийде. Тому бульдог, не змігши подрібнити їжу, може легко вдавитися, адже їжа тиснутиме на й так вузькі дихальні шляхи. Через загин стравоходу завеликі шматки їжі можуть просто не потрапити у шлунок, і собаку знудить.
Окрім того, французькі бульдоги мають схильність до ожиріння. Під час фізичних навантажень вузькі дихальні шляхи не можуть забезпечити організм необхідною кількістю кисню, й у собак швидко починається задишка. З цієї ж причини надмірна активність шкідлива для серця французького бульдога - намагаючись компенсувати брак кисню, воно перенапружується й передчасно зношується. Через це висока фізична активність цим собакам протипоказана, а поїсти вони люблять, тому завжди існує ризик набору зайвої ваги, особливо в похилому віці. Надмірна маса тіла, у свою чергу, створює додаткове навантаження на серцево-судинну та дихальну системи. Важливо дотримуватися балансу: активність французького бульдога має бути достатньою для підтримання м’язів у тонусі, але не надмірною.
Ще одна особливість французьких бульдогів - схильність до алергії. Оскільки остання часто супроводжується набряком носоглотки, тому для таких собак це небезпечна історія, адже їхня дихальна система й у нормальному стані отримує неабияке навантаження. Якщо ви заводите французького бульдога, бажано одразу зробити алергоскрінінг, аби знати, від чого слід берегти свого улюбленця.
І “вишенька на торті”: французькі бульдоги схильні до надмірного газоутворення, що дошкуляє не лише господарям, а й самим тваринам, адже метеоризм часто супроводжується болісними кольками.
Обираємо їжу для французького бульдога
Побудова раціону французького бульдога залежить від усіх перелічених факторів. Його меню має бути гіпоалергенним та помірно калорійним, і при цьому повністю задовольняти потреби собаки в поживних речовинах, а ще - бути ситним, аби тварина могла наїстися невеликою кількістю їжі. Через загнутий стравохід собаку може нудити, якщо він з’їсть завелику кількість корму.
Через усі ці особливості більшості французьких бульдогів не підходить так зване натуральне харчування - господарям доводиться роками експериментувати з собачим раціоном, аби знайти продукти, котрі забезпечують ситість, не викликають алергії та здуття.
З кормом все значно простіше. Він достатньо концентрований, аби собака міг наїстися порівняно невеликою порцією. Гранули сухого корму - це гомогенізований фарш із м’яса та інших інгредієнтів, дегідрований та екструдований. Це робить його перетравлення легким і комфортним. Розмір і форма гранул розроблені так, аби собака міг зручно їх розгризати.
Ще одна перевага сухого корму - природне очищення зубів, котре відбувається під час розжовування гранул. Звісно, цього недостатньо для повноцінної гігієни ротової порожнини, але таке харчування дозволяє все ж трохи рідше чистити собаці зуби. З огляду на специфічну форму щелеп, ця тема для французьких бульдогів теж актуальна.
Чудовий варіант корму для французьких бульдогів - продукція з лінійки Lenda Grain-Free. Корм не містить злаків (головного собачого алергену й причини метеоризму). Замість грубої клітковини у склад корму входить резистентний крохмаль, котрий покращує травлення, не подразнюючи стінки кишківника. Відсутність злаків у складі робить корм низьковуглеводним, завдяки чому він швидко й надовго тамує голод і підтримує нормальний рівень глюкози в крові, а це, в свою чергу - профілактика ожиріння.
Хочете більше дізнатися про корми від Lenda? Напишіть нам або замовте зворотній дзвінок - наші менеджери дадуть відповіді на всі питання та допоможуть обрати найкращий корм для вашого французького бульдога.