Хоча бігль є мисливською породою, цей собака потребує дбайливого ставлення та комплексного догляду. Як будь-яка породиста тварина, бігль має свої особливості, на котрі треба зважати. У статті ми поговоримо про харчування бігля - чим саме і як годувати маленьких мисливців.
Біглів вважають однією з найдавніших мисливських порід собак. Вивели їх у Великій Британії - аристократи Туманного Альбіону мали не надто багато розваг, і полювання стало ледь не головною формою дозвілля тодішньої знаті. Біглі швидко набрали популярності, ефективно зарекомендувавши себе у полюванні на фазанів, куріпок та інше птаство, а також зайців, диких кролів, лисиць тощо. Окрім мисливських здібностей, ці собаки продемонстрували неабиякий інтелект та вірність господарям, і для англійців стали справжніми друзями, компаньйонами, з якими можна піти не лише на полювання, а й просто на прогулянку чи в гості. Цих собак брали з собою в подорожі, їх зображували на сімейних портретах.
І сьогодні, коли полювання стало досить нішевим хобі, біглі не втратили популярності. Завдяки невеликим розмірам їх можна тримати у міській квартирі. Товариські й розумні, вони легко знаходять спільну мову з дітьми й чудово піддаються дресурі. Ці собаки майже не линяють та не мають специфічного запаху - ця якість, котра колись робила їх непомітними для потенційної здобичі на полюванні, нині зробила їх комфортними співмешканцями. Живуть біглі 12-15 років - солідний термін для собаки. З огляду на своє мисливське призначення, вони мають міцний імунітет та загалом гарну фізичну форму, проте є в них і слабкі місця.
Бігль: годування та особливості породи
Увесь організм бігля налаштований на мисливське життя й має відповідні потреби. Цьому собаці потрібно багато рухатися, бігати, гратися, на щось або когось полювати та голосно гавкати, повідомляючи світові про свій настрій. З біглем потрібно гуляти не менш ніж три години на день, а краще - всі п’ять-шість. Якщо такому собаці бракує фізичної активності, він починає швидко набирати вагу, а це, в свою чергу, призводить до порушень роботи підшлункової та щитоподібної залоз, печінки й опорно-рухового апарату. Гіпотиреоз, гепатит та цукровий діабет - на жаль, розповсюджені проблеми серед домашніх біглів. Окрім того, гіподинамія спричиняє дегенеративні процеси у міжхребцевих дисках, що призводить до захворювань хребта.
Аби запобігти набору зайвої ваги, з біглем слід не лише багато гуляти й гратися, а й контролювати калорійність його раціону. Найкраще такому собаці підійде низьковуглеводне харчування, котре дозволить контролювати рівень глюкози у крові та забезпечить профілактику цукрового діабету. При цьому саме багаті на вуглеводи продукти (зокрема крупи) є цінним джерелом вітамінів і клітковини, тому важливо дотримувати баланс.
Меню для бігля
Якщо ви обрали для свого бігля натуральне харчування, близько 60-65% раціону має становити нежирне м’ясо - індичка, курка, кролик, ягня, телятина, перепел. Його дають у вареному вигляді або сирому, попередньо потримавши в морозилці 2-3 доби. Пару разів на тиждень замість м’яса можна давати варені субпродукти - яловичий язик, легені, рубець, нирки, індиче серце, печінку, курячі шлунки, або ж варену морську рибу без кісток - тріску, тунця, лосося, хека, окуня.
До 30% меню бігля припадає на каші - рисову, гречану, вівсяну або пшоняну. Варять їх на воді чи нежирному бульйоні, заправляючи невеликою кількістю лляної, оливкової або лососевої олії. Остання є незамінним джерелом омега-3, вітамінів та антиоксидантів.
Доповненням до раціону бігля слугують варені овочі - морква, гарбуз, кабачки, та кисломолочні продукти - нежирний сир, кефір, йогурти без добавок тощо. Раз на тиждень собаці дають пару варених курячих яєць, або 3-4 сирих перепелиних.
Якщо ви вирішили годувати бігля готовим кормом, обирайте продукт, розрахований на собак зі схильністю до зайвої ваги, наприклад Lenda Grain-Free. Даний корм не містить злаків, зате збагачений вітамінами, хондропротекторами для здоров’я суглобів, риб’ячим жиром та екстрактами лікарських трав. Оскільки бігль, як усілякий мисливець, любить усе гризти, зверніть також увагу на сушені ласощі від Lenda. Їх можна використовувати при відпрацюванні команд або просто пригощати ними улюбленця - такі смаколики корисні для зубної емалі та щелепних м’язів.
Аби більше дізнатися про продукцію Ленда та обрати найсмачніші товари для бігля, напишіть нам через зручний для вас месенджер, соцмережі чи на пошту, або ж замовте зворотній дзвінок. Бажаємо вам та вашому улюбленцеві здоров’я та вдалого полювання на позитивні емоції!